Tantrické masáže, masáže, terapie

Léčení jizev

leceni_jizev

Léčení jizev.  Jizvy, ať už emoční nebo ty fyzické, jsou nositelkami velké bolesti, ale také velké energie. Když s nimi nepracujeme, energie v našem těle nemůže proudit. Je to jako bychom postavili na řece hráz. Taková přehrada je někdy fajn, ale běda, když není pod kontrolou a jednoho dne se prostě protrhne. Zabíjí všechny a všechno, co jí stojí v cestě. Proto je tak důležité se jizvami a starými zraněními zabývat. Zaktivovat je a vyléčit. Nesmírně to bolí a je to opravdu nepříjemné, ale to, co následuje potom, stojí za to! Ve většině případů vyplavou na povrch dlouho utajované a neprojevené bolesti a emoce. Pokud se tohle stane v bezpečném prostředí a vy si můžete všechny ty bolesti a emoce znovu prožít, totálně to mění váš život. Mění ho to proto, že všechno tohle prožíváte skrze svoje tělo. To má neuvěřitelnou paměť a schopnost samo sebe léčit. Pokud mu to ovšem dovolíme a umíme s ním pracovat. Pokud se totiž pohybujeme jen „v hlavě“ a chceme to vyřešit rozumně a logicky, nebo povídáním a regresemi a podobnými  praktikami, máme dříve či později problém zpět. Technika práce s tělem je jiná. O moc drsnější, hustší a hlubší. Bolí. A proto ji spousta lidí nezvládne a nemá rádo. Je pro nás přirozené vyhýbat se bolesti. Ale co je lepší? Krátkodobé setkání s velikou bolestí a nebo pomalé umírání za živa?

I poté, co se rána po operaci, úrazu, porodním zákroku apod. uzdravila, vnímáme ji dále díky jizvě, které může být nadále bolavá či necitlivá. Jizvy výrazným způsobem tlumí tok naší energie v těle a ovlivňují náš tělesný i duševní stav. Obzvlášť pokud jsou v intimních oblastech těla, pochopitelně také zásadně narušují intimní život. Nebo díky operaci slepého střeva můžeme vlivem jizvy prožívat chronické bolesti zad a/nebo hlavy. Díky práci s jizvami můžeme znovu obnovit tok energie v těle a nečekaně zvýšit hladinu živosti a radosti ve svém životě.

Léčení jizev

„Na stáří jizvy nezáleží – uleví se vám, budete mít více životní energie, radosti, chronické bolesti poleví, obnoví a rozvine se potěšení ze života i intimního“

OPERAČNÍ ZÁKROKY

Odstranění slepého střeva, odstranění dělohy (hysterektomie), prasknutí (ruptura) cysty, všechny laparoskopické operace, císařské řezy, nástřihy, natržení při porodu nás ovlivňují prožívání každodenního života.

JIZVY

Jizvy nevznikají jen skrze chirurgické zákroky, ale i po infekcích (candida, chlamidie, chronické záněty močového měchýře, papilomavirus), úrazech, necitlivém rychlém sexu, a dokonce některé mohou vznikat jen psychicky z uložených vzpomínek spojených s daným místem na těle. Jizvy mohou způsobovat bolesti na jiných místech v těle než je jizva samotná, pokud se jedná o břicho a intimní oblast – tlumí sexuální prožitek a ovlivňují naše fyzické a duševní blaho.

CÍSAŘSKÉ ŘEZY

Mnoho žen po císařském řezu se nerado na jizvu na těle byť jen dívá, může pro ně být nepříjemné na jizvu pomyslet, natož se jí dotknout. Tyto podvědomé strategie jsou zdrojem všudypřítomného napětí v těle a v životě, které ženě ubírá energii a radost, aniž by si to uvědomovala.

POROD

Porod může být pro mnohé maminky krásným zážitkem, který však na těle ženy může zanechat i bolestivé vzpomínky. Poměrně často dochází k jemnějšímu či výraznějšímu popraskání vaginálních stěn, natržení či přímo nastřižení vaginy. Poraněná místa jsou často týdny a mnohdy i měsíce po porodu bolavá, a i po zahojení zůstává zjizvená tkáň někdy bolestivá nebo necitlivá.

NÁSTŘIH PŘI PORODU

Jizva vzniklá nástřihem při porodu nejenže bez další péče na těle zůstává, ale navíc se může rozrůstat dále i do vnitřku vaginy. Každé milování pro ženu tak může být spojeno s fyzickým nepohodlím a často také emoční bolestí, která se k zážitku vzniku jizvy váže. Tato tělesná a duševní iritace je pak součástí partnerské intimity a může vést k dalšímu neporozumění a napětí mezi partnery.

LÉČENÍ

Jizvy je možné léčit, a tím navracet do těla životní vitalitu, radost a potěšení. Lidé, kteří léčením jizev prošli, jsou překvapeni, kolik mají po absolvování procedury najednou energie! Jizvy léčíme jemnější i silnější masáží (podle typu a stáří jizvy) ricínovým olejem. Přírodní ricínový olej pomáhá rozpouštět zjizvenou tkáň. Díky specifické masáži jizvy se tato postupně zmenšuje, a spolu s tím i necitlivost zjizvené tkáně. Tento efekt není jen lokální – v místě jizvy, ale ovlivňuje prožívání celého těla i psychiku. Například jizva vzniklá ze zákroku odstranění slepého střeva může díky řetězení napětí ve svalové tkáni způsobovat bolesti zad či migrény. Jizvy ve vagině či oblasti podbřišku jsou pochopitelně také úzce provázané s prožitkem intimního života, a mohou výrazně limitovat potěšení.

2 druhy jizev:

JIZVY EMOČNÍ (neviditelné)

Jsou schované v tkáňové paměti, projevují se jako bulky a křeče nebo stažená tkáň. Při doteku se projevují výraznou bolestí, emocemi nebo necitlivostí (znásilnění, násilí, a další traumata).

JIZVY FYZICKÉ

  • srůsty — po zánětech, po operacích, po laparoskopii, po nedobře vstřebaném plynu z laparoskopie
  • všechny pooperační – zejména jizvy po císařském řezu
  • po zlomeninách
  • poranění kůže všeho druhu
  • po chlamydiích a dalších nemocech
  • po endometrióze
  • po vyléčených cystách
  • po všech gynekologických operacích

 

Sezení 120 min ... 3000 Kč možnost doplnit  tělovým procesem či terapii access bars 

Nahoru